Diamonds are a girl's best friend !

tarihinde yayınlandı.

Efsane M.M bu şarkıyı söylerken şüphesiz hiç yanılmıyordu , bir kadının en iyi arkadaşı pirlanta yada mücevherler olabilir mi bence kesinlikle evet !

İnsanoğlu doğada gördüğü şahane ışıltıları , parlayan yıldızları , yeryüzünün sunduğu bu değerli hediyeleri üzerinde taşımak istedi belkide ve çağlar boyu sürecek olan  eşsiz güzellikteki mücevher yolculuğu başladı..

 

Pırlanta , inci ,yakut, zümrüt , elmas ve daha niceleri göz kamaştıran güzellikleri ile bizleri süslemeye devam ediyor..İçlerinden "inci" hikayesi en naif olanıdır , derin sulardan narin deniz kabuklarının içinde sakladığı bu zarif hazine değerli taşların ışıltıları arasından sıyrılır.. Coco Chanel'i hatırlayalım ,boynundan ve bileğinden çıkartmadığı inci aksesuarları ile kült bir görüntü oluşturmuştur moda ikonaları arasında..

 

Ve Elizabeth Taylor menekşe gözleri ve bir o kadar dikkat çekici mücevherleri ile akıllarda yer etmiştir.Sergilenmeye değer bulunmuş ünlü parçaları yakından görmek isteyenler için İstanbulda çeşitli müzelerde mücevherler sergilenmeye devam ediyor.En yenilerinden bir tanesini link'te paylaşıyorum.Sultanahmet'te olan bu sergi icin güneşi bolca gördüğümüz bu günlerde gidip keyifli bir tarihi yarımada turu sonrada tatlı bir kahve molası vererek bu parıltılı yolculuğa dahil olabilirsiniz

Daha fazla

Dükkanın içinde arama: